Złota godzina, czyli o sztuce właściwego czytania

Opublikuj

Aby osiągnąć wzrost sprzedaży, potrzebne jest kompleksowe działanie: m.in. uczestnictwo w szkoleniach, samodzielne organizowanie szkoleń, zadbanie o własny rozwój, wykorzystanie promocji, które stosuje Twoja firm, przygotowanie Planu Pracy. Jednym z kluczowych elementów Twojego powodzenia, stania się ekspertem w określonej dziedzinie, jest jednak zasada ZŁOTEJ GODZINY.



O co chodzi ze Złotą Godziną

Złota godzina to jedna z technik samodoskonalenia, która stosowana regularnie przynosi niesamowite efekty. Tylko niektórzy z nas mają nawyk sięgania po książkę. Czytamy jednak mało, nie zawsze pozycje wartościowe i nie potrafimy czerpać wiedzy z literatury. Jeżeli wytyczysz swoje cele, określ dokładnie, jaka wiedza jest Ci potrzebna, aby doszło do ich realizacji. Żyjemy w społeczeństwie wykształconym i to, jak daleko zaszedłeś, zależy od tego, jakie i ile informacji posiadasz oraz jak je wykorzystujesz. Ważne jest, aby nie szukać na oślep, zasięgnij rady specjalistów.

Oto najważniejsze elementy Złotej Godziny:

• Znajdź książki, które Ci w tym pomogą.

 Chodzi o wiedzę techniczną, merytoryczną, nie możesz więc ograniczać się do książek motywacyjnych lub psychologicznych. Chodzi o wiedzę, która wystrzeli Cię jak armata w kierunku Twoich celów i która z dokładnością lasera trafi w wyznaczony przez Ciebie punkt

• Zanim kupisz książkę, zwróć uwagę na autora.

Szukaj autorów, którzy wiedzą, co piszą, a nie: piszą, co wiedzą. Szukaj praktyków, ludzi doświadczonych, którzy znają prawo, medycynę, którzy są autorytetami w swojej dziedzinie.

• Kup jedną książkę, a nie pięć naraz.

• Zarezerwuj dla siebie codziennie tylko 45 minut i poświęć je na tzw. aktywne czytanie.

• Zacznij aktywnie czytać swoją książkę. Miej pod ręką kolorowy długopis, marker.

• Reguła jest prosta: podkreślasz w książce tylko te rzeczy, które od razu możesz wykorzystać w praktyce.

• Kiedy skończysz jedną stronę, przeglądasz podkreślone zdania i przepisujesz je skrótowo lub w punktach. Kartki z najważniejszymi zdaniami wkładaj do segregatora, który musisz założyć.

• Segregatory uporządkuj tematycznie, np. w jednym zapisujesz sprawy dotyczące marketingu, w drugim zdrowia, w trzecim finansów. Różnica między zwykłym czytaniem a czytaniem aktywnym jest taka, jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym. Nawet wolno czytająca osoba przeczyta 1 książkę na miesiąc, a to jest 12 wartościowych książek w roku.

• Po aktywnym czytaniu poświęć 5 minut na przejrzenie notatek oraz swoich celów. Sprawdź spójność notatek z celami, które chcesz osiągnąć.

• Wizualizacja – snuj wielkie marzenia, snuj wielkie plany. Poświęć na wizualizację 10 minut dziennie.

• Treningi i szkolenia. Nie oszczędzaj na inwestycjach w siebie. Uczęszczaj na dobre szkolenia i treningi. Inwestuj w wykłady na płytach CD, DVD. Wg zaleceń – warto przejść jedno szkolenie na kwartał oraz wysłuchać jedną płytę CD lub DVD na miesiąc.

Czy coś się w życiu zmieni, jeżeli regularnie będziesz stosować ZŁOTĄ GODZINĘ i przeczytasz wiele wartościowych książek?

Tak, oczywiście, znajdziesz się w gronie mniejszości w społeczeństwie. Po kilku tygodniach stosowania tej metody staniesz się bardzo pożądanym towarzyszem rozmów, masz stały dopływ wiedzy. Pamiętaj, że ludzi różni od siebie to, czym karmią swoje umysły. Również Twoje horyzonty myślowe i postrzeganie różnych możliwości wokół zwiększą się, a to ma bezpośredni wpływ na poziom Twoich zarobków, a co za tym idzie – jakości Twojego życia. Po kilku tygodniach zauważysz u siebie większą sprawność myślenia, czytania, liczenia i analizowania spraw, które Cię dotyczą. Po jakimś czasie wystąpi u Ciebie tzw. skutek uboczny – rozmowy z niektórymi ludźmi, których znasz już długo, zaczną nagle Cię nudzić i będą dla Ciebie infantylne. Unikaj otępiałych pesymistów i ludzi beznadziejnych. Rozwijaj się intelektualnie. Mimo woli podczas czytania stajemy się istotami wyższymi. Czytanie to permanentne dostarczanie do naszego mózgu najwyższej jakości witamin. Przed każdym działaniem, podjęciem jakiejś decyzji zadaję sobie pytanie: „co mi to da?” Zawsze w biznesie zadaj sobie właśnie to pytanie, a wiedza będzie dla Ciebie ułatwieniem.

* Materiał opracowano na podstawie książki Roberta Kroola „Droga do zysków i satysfakcji”

Edycja komentarza

Traktuj zaznaczony tekst jako obrazek | link | pogrubienie | kursywa

Nowy Komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się !